HS Hastalığı

HS Hastalığı Tedavisi

HS Hastalığı Tedavisi

HS Hastalığı Tedavisi, HS Hastalığından Kurtulanlar ve yorumları

HS Hastalığı için ilaç kullanıcı yorumlarını okumak için web sayfası

Linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. https://www.hidrozadenit.com/kullanici-yorumlari

HS Hastalığı Tedavisi AntibiyoksBeslenme ve Yaşam Tarzı

Genel olarak sağlık ve zindeliği korumak adına dengeli beslenme ve gerekiyorsa kilonun kontrol altında tutulması tavsiye edilmektedir.

Hidradenitis suppurativa (HS) ile yaşayan herkesin bu durumla ilgili deneyimleri farklı olacaktır ve bunun sonucunda farklı fiziksel aktivitelere katılabilecektir. Ne tür aktiviteler yaptığınız veya yapmak istediğiniz konusunda bir dermatoloğa danışmalısınız.

Fazla kilolarınızdan kurtulun

Araştırmalar HS’nin fazla kilolu olmakla bağlantılı olduğunu ve obezitenin derecesiyle birlikte hastalığın şiddetinin arttığını göstermektedir.1 Fazla kiloluysanız, biraz kilo vermek genel sağlığınıza katkıda bulunacak ve sıkı giysilerin yol açtığı rahatsızlıktan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Sigarayı bırakın

HS Hastalığı Tedavisi Tıbbi araştırmalar HS ile sigara içmek arasında bir bağlantı olduğunu göstermiştir.1,2 Sigaranın mı HS’ye yol açtığı, yoksa HS’nin (ve depresyon ya da fiziksel aktivite yokluğu gibi HS ile bağlantılı durumların) mi insanları sigara içmeye sevkettiği konusu tartışmalıdır. Ancak sigarayı bırakmak genel sağlığınızı olumlu etkileyecektir.1

Egzersiz yapmak sağlıklı bir kiloyu korumak ve stresi yönetmek için iyi bir yoldur.

HS hastalığı ne  Giyimeli

Hidradenitis suppurativa (HS) bulaşıcı değildir ve hijyen eksikliğiyle de ilgisi yoktur.1 Ancak, semptomlar cildin yüzeyinde belirdiğinden, kendinizi daha rahat hissedebilmek için alabileceğiniz bazı pratik önlemler bulunmaktadır.

Giyim sağlıklı  için ipuçları

Her seferinde cildinizi düşünerek giyinmek insanı bunaltabilir. Genelde sentetik, yünlü veya sıkı giysiler yerine pamuklu ve bol giysiler tercih edilmelidir. Ancak, vücudunuzun belirli bölgelerinde hangi önlemlerin işe yarayabileceği konusunda dermatoloğunuza danışınız.

HS İle Yaşam biçimi

HS’nin sebep olduğu semptomlar, buna maruz kalanlar için her gün fiziksel ve duygusal bir problem oluşturmaktadır. Ancak, bunlar aşılamaz değildir. Pozitif bakmaya ve dermatoloğunuzla birlikte size özel bir tedavi planı oluşturmaya çalışın.