HS Hastalığı

HS Hastalığı Forum Blog

HS Hastalığı Nedenleri

HS Hastalığı Nedenleri

HS HASTALIĞI: NEDEN OLUR,? (( HS Hastalığı Nedenleri, Köpek memesi, Ter bezi iltihabı, Kıl kökü, Hidradenitis suppurativa, Fazla kilo, Sigara, Alkol, Doğal, Bitkisel Tedavisi, Son Çaresi ))

Hidradenitis suppurativa nasıl oluşur?

Hidradenitis suppurativa (HS) en çok kullanılanlarda:

  • Aşırı kilolu veya obez insanlar.
  • Sigara içenler.
  • Kadınlar (kadınlarda erkeklerden 3 kat daha yaygın).

(( HS Hastalığı Nedenleri, Köpek memesi, Ter bezi iltihabı, Kıl kökü, Hidradenitis suppurativa, Fazla kilo, Sigara, Alkol, Doğal, Bitkisel Tedavisi, Son Çaresi ))

HS Köpek memesi genellikle ergenlik döneminde başlar. Çok az sayıda insan 11 yaşından önce HS geliştirir. HS 11 yaşından önce göründüğünde, çocuk genellikle erken ergenlik yaşar. Menopozdan sonra veya 55 yaşından sonra HS almak nadirdir.

Hidradenitis suppurativa’nın sebepleri nelerdir?

HS’ye Köpek memesi neyin sebep olduğunu kimse bilmiyor. Ergenlikten sonra meydana geldiğinden, hormonlar muhtemelen rol oynarlar. Kişinin bağışıklık sistemi de bir rol oynamaktadır.

Kişinin bağışıklık sistemi aşırı tepki gösterdiğinde, HS’nin gelişmesi olasıdır. HS saç foliküllerinde (kılların ciltten uzadığı yerde) başlar. Günlük sivilce gibi, HS de Köpek memesi kıl köklerinin bakteri ve diğer maddelerle tıkanmasıyla oluşur. HS’nin, tıkalı saç folikülüne aşırı tepki gösteren bir bağışıklık sistemine sahip kişilerde gelişmesi mümkündür.

HS Köpek memesi Hastalığı NedenleriYaşam tarzı da bir rol oynuyor gibi görünüyor. Görünüşe göre sigara içmek, fazla kilolu olmak veya lityum almak HS’yi tetikleyebilir. Bu şeyler HS’ye neden olmaz. Bir kişi HS almaya duyarlıysa, bunlardan herhangi biri HS’nin Köpek memesi ilk kez görünmesini sağlayabilir veya mevcut HS’yi kötüleştirebilir.

Kesin neden hala bilinmemekle birlikte, dermatologlar HS Köpek memesi çalışmasından aşağıdakileri öğrenmişlerdir:

  • Bulaşıcı değildir.
  • Kötü hijyen HS’ye neden olmaz.
  • HS alan kişilerin yaklaşık üçte birinde HS’li kan akrabası vardır.

HS Hastalığı Nedenleri, KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI NEDEN OLUR,

Hidradenitis suppurativa nasıl oluşur, hs hastalığı nasıl oluşur, HS hastalığı kesin tedavisi,

HS Hastalığı kesin çaresi, Köpek memesi hastalığına kesin çözüm,

(( HS Hastalığı Nedenleri, Köpek memesi, Ter bezi iltihabı, Kıl kökü, Hidradenitis suppurativa, Fazla kilo, Sigara, Alkol, Doğal, Bitkisel Tedavisi, Son Çaresi, Kurtulanlar Forum sayfası, ne kullandılar. )) KURTULANLARIN YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.