Bir Sivilce İle Hayatınız Kararabilir!!

Bir Sivilce İle Hayatınız Kararabilir!! Bir sivilceyle başlıyor! Yaşamı negatif etkiliyor

Bir Sivilce İle Hayatınız Kararabilir!!, köpek memesi hastalığı, Toplumda köpek memesi hastalığı olarak da tanınan hidradenitis suppurativa (HS) hastalığı. Olan bireyler aşağı yukarı 7 senede doğru tanıya ulaşabiliyor. Bu süreçte hastaların vücutlarındaki ağrılı, iltihaplı sivilce ve çıban aynısı nodüller sebebiyle yaşam kaliteleri düşüyor. İşte o hastalık…

Toplumda köpek memesi hastalığı olarak da tanınan hidradenitis suppurativa (HS) hastalığı olan bireyler aşağı yukarı 7 senede doğru tanıya ulaşabiliyor. Bu süreçte hastaların vücutlarındaki ağrılı, iltihaplı sivilce ve çıban aynısı nodüller sebebiyle yaşam kaliteleri düşüyor.

HS Hastalığı Kişileri utandıran, toplumsal hayatdan uzaklaştırarak depresyona iten, yaşam kalitelerini negatif yönde etkileyen HS lezyonlarının dağılımı. Cinsiyete bakılırsa değişkenlik göstermekle birlikte, koltuk altları ve genital bölgeler daha sık etkileniyor.

“HASTALAR MUTLAK BİR DERMATOLOĞA BAŞVURMALI”

HS Hastalığı Hidradenitis suppurativa (HS), toplumda aşağı yukarı her 100 şahıstan birisinde görülen ve halk içinde köpek memesi hastalığı olarak tanınan.

Kıl ve ter bezlerinin olduğu yerlerde ağrılı ve iltihaplı apselerle meydana çıkan süreğen bir deri hastalığıdır.

Hastaların çekindikleri amacıyla hekime gitmemelerinden ya da dermatologlara. Daha geç başvurmalarından dolayı HS Hastalığı tanısı averaj 7 yıl benzer biçimde bir sürede koyulmaktadır.

HS Hastalığı Koltuk altı, kasık, kalça ve meme altlarında ağrılı, yineleyen titiz şişlikler ya da akıntılı yaralar.

Var ise bir dermatoloji eksperine gitmek gerekir. Erken dönemde koyulan tespit ile hastalığın seyri pozitif anlamda değişmektedir.

köpek memesi hastalığı(HS Hastalığı)“HS HASTALIĞI KADINLARDA ERKEKLERE GÖRE 2 İLE 5 KAT DAHA FAZLA GÖRÜLÜYOR.”

HS’nin HS Hastalığı hanımlarda erkeklere bakılırsa 2 ile 5 kat daha oldukça görüldüğünü söylemiş oldu. Yalçın, “Kişileri utandıran, toplumsal yaşam dan uzaklaştırarak depresyona iten.

HS Hastalığı Aynı vakitte da yaşam niteliğini negatif yönde etkileyen Hidradenitis suppurativa (HS) lezyonlarının dağılımı cinsiyete bakılırsa değişirken, incelemeler.

Genital bölge ve kasıklardaki lezyonların hanımlarda daha sık bulunduğunu gösteriyor. Hem de birinci aşama akrabalarında HS olanların yüzde 34’ünde de aynı hastalığın görülmesi ilgi çekiyor.  HS hastalığından kurtulanlar

 

Online Danışma Hattı

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir