HS Hastalığı

HS Hastalığı Forum Blog

Bir Sivilce İle Hayatınız Kararabilir!!

Bir Sivilce İle Hayatınız Kararabilir!! Bir sivilceyle başlıyor! Hayatı olumsuz etkiliyor

Bir Sivilce İle Hayatınız Kararabilir!!, köpek memesi hastalığı, Toplumda köpek memesi hastalığı olarak da tanınan hidradenitis suppurativa (HS) hastalığı. Olan bireyler aşağı yukarı 7 senede doğru tanıya ulaşabiliyor. Bu süreçte hastaların vücutlarındaki ağrılı, iltihaplı sivilce ve çıban aynısı nodüller sebebiyle hayat kaliteleri düşüyor. İşte o hastalık…

Toplumda köpek memesi hastalığı olarak da tanınan hidradenitis suppurativa (HS) hastalığı olan bireyler aşağı yukarı 7 senede doğru tanıya ulaşabiliyor. Bu süreçte hastaların vücutlarındaki ağrılı, iltihaplı sivilce ve çıban aynısı nodüller sebebiyle hayat kaliteleri düşüyor.

HS Hastalığı Kişileri utandıran, sosyal hayatdan uzaklaştırarak depresyona iten, hayat kalitelerini olumsuz yönde etkileyen HS lezyonlarının dağılımı. Cinsiyete göre değişkenlik göstermekle beraber, koltuk altları ve genital bölgeler daha sık etkileniyor.

“HASTALAR MUTLAK BİR DERMATOLOĞA BAŞVURMALI”

HS Hastalığı Hidradenitis suppurativa (HS), toplumda aşağı yukarı her 100 şahıstan birisinde görülen ve halk arasında köpek memesi hastalığı olarak tanınan.

Kıl ve ter bezlerinin olduğu yerlerde ağrılı ve iltihaplı apselerle meydana çıkan süreğen bir deri hastalığıdır.

Hastaların çekindikleri amacıyla hekime gitmemelerinden ya da dermatologlara. Daha geç başvurmalarından ötürü HS Hastalığı tanısı ortalama 7 sene gibi bir sürede koyulmaktadır.

HS Hastalığı Koltuk altı, kasık, kalça ve meme altlarında ağrılı, yineleyen titiz şişlikler ya da akıntılı yaralar.

Varsa bir dermatoloji eksperine gitmek gerekir. Erken dönemde koyulan tespit ile hastalığın seyri olumlu anlamda değişmektedir.

köpek memesi hastalığı(HS Hastalığı)“HS HASTALIĞI KADINLARDA ERKEKLERE GÖRE 2 İLE 5 KAT DAHA FAZLA GÖRÜLÜYOR.”

HS’nin HS Hastalığı kadınlarda erkeklere göre 2 ile 5 kat daha çok görüldüğünü söyledi. Yalçın, “Kişileri utandıran, sosyal hayat dan uzaklaştırarak depresyona iten.

HS Hastalığı Aynı vakitte da hayat niteliğini olumsuz yönde etkileyen Hidradenitis suppurativa (HS) lezyonlarının dağılımı cinsiyete göre değişirken, incelemeler.

Genital bölge ve kasıklardaki lezyonların kadınlarda daha sık olduğunu gösteriyor. Hem de birinci derece akrabalarında HS olanların yüzde 34’ünde de aynı hastalığın görülmesi ilgi çekiyor.  HS hastalığından kurtulanlar

HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.