HS Hastalığı

HS Hastalığı Forum Blog

Kıl Kökü Hastalığına Sahip Olduğumu Nasıl Anlarım?

Kıl kökü iltihabı Hastalığına Sahip Olduğumu Nasıl Anlarım?

((Kıl Kökü Hastalığına Sahip Olduğumu Nasıl Anlarım?, Kıl kökü iltihabı, koltukaltı, Kasıklar, Kalça, Meme altında, HS Hastalığı, Ter bezleri, Tedavisi, Doğal tedavisi nedir?))

Kıl Kökü Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Kıl kökü iltihabı hastalığının erken belirtileri, koltukaltı, kasıklar, kalça veya meme altında görülen bir veya birkaç sivilce görünümünde şişliklerdir. Vücudun tek bir yerinde veya çeşitli yerlerinde meydana gelebilir.

İlerleyen aşamalarda bu şişlikler akıntılı iltihaplara dönüşür ve kökü koku yayarlar.

Kıl kökü-iltihabı-HS Hastalığı, Ter bezleriKıl Kökü Hastalığına Sahip Olduğumu Nasıl Anlarım?

Kıl kökü iltihabı hastalığına sahip olup olmadığınızı anlamanın yolu en kısa sürede bir dermatoloğa danışmaktır. Bu hastalıktan şüpheleniyorsanız hastalığın teşhisi için düzenlenen anketi evde uygulamanız mümkündür.

Kıl kökü iltihabı Hastalığın ilk belirtisi olan sivilcemsi hassas şişlikler koltukaltı, kalça veya kasık gibi bölgelerinizde mevcut mu? Şu an mevcut olmasa bile son altı ay içerisinde bu şikayetleriniz oldu mu?

Kıl kökü iltihabı Son altı aylık süreçte sivilceler üç veya daha fazla kez tekrarladı mı? Sivilcelerin çıktığı ve kaybolduğu bölgelerde iz kaldı mı? Ailenizde kıl kökü hastalığına sahip bir birey var mı? Bu soruların cevapları pozitif ise, kıl kökü hastalığına sahip olma ihtimaliniz çok yüksektir.

Kıl Kökü Hastalığının Evreleri Nelerdir?

Kıl kökü iltihabı Ter bezleri, Kıl kökü hastalığı üç evreden oluşur: Hafif, orta ve şiddetli evre. Kıl kökü hastalığının üç evresi, Hurley skalası denilen bir skala üzerinden değerlendirilir. Hafif evrede, meydana gelen akne yapılı nodüller tek veya birkaç tanedir.

HS Hastalığı Bu aşamada uzun yaralar veya oyuklar yoktur. Başlangıç evresidir. Orta düzeyli evrede, çıbanlaşma başlamıştır. Lezyonlar çoklu görülür ve yara yapısı oluşturur. Derin ve iltihaplıdırlar. Şiddetli evrede nodüller ceviz büyüklüğüne ulaşmaktadır.

Kıl kökü iltihabı Bölgede pek çok nodül bulunur ve bunlar iltihaplı, kökü kokuludur. Bölge yara görünümünü almıştır, lezyonlar birbirleri ile bağlıdır. Bu bölgede iltihap sıklıkla tekrar eder. HS hastalığının tedavisi

Kıl Kökü Hastalığından Şüpheleniyorum, Ne Zaman Doktora Gitmeliyim?

Kıl kökü iltihabı hastalığına dair şüpheleriniz varsa ve yukarıda anlatılan belirtiler yaşadığınız süreci tanımlıyorsa en kısa sürede bir dermatoloğa danışmalısınız. Kıl Kökü Hastalığından kurtulanlar

HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir