Köpek memesi hastalığı Nedir ?

Köpek memesi hastalığı Nedir ?

Köpek memesi hastalığı Nedir ? Köpek Memesi Tedavisi, HS Hastalığı, Kati çözümü, Terbezi iltihabı, Bitkisel ilaçlar, Kati tedavisi, HS hastalığından kurtulanlar, Kıl dönmesi amaliyatsız, Antibiyoks, Hidradenitis süppürativa organik tedavi, Hidradenitis süppürativa sebep, Köpek Memesi şifalı bitkiler, kati tedavi ilaçları nedir?

Derinin altında nodül adında olan ağrılı şişliklere yol açan bu kronik, iltihaplı cilt durumunu çevreleyen pek oldukca yanlış informasyon var. Nodüller akne, çıban yada folikülite (iltihaplı saç folikülleri) benzediğinden, hastalar ve sağlayıcılar çoğu zaman bunların ne işe yaradığını varsayarlar. Hidradentis süpüratif (özetlemek gerekirse HS) başka bir şey değildir — HS lezyonları, bakteriler saç köklerine hapsolduğunda, bir bağışıklık reaksiyonunu tetiklediğinde ve onları tıkadığında oluşur.

Tek seferlik sivilcelerin aksine, HS nodülleri belirli yerlerde kimi zaman her hafta, kimi zaman birkaç ayda bir  geri gelmeye devam eder. Koltuk altlarınız yada kasıklarınız benzer biçimde oldukca fazla kıl olan yerlerde ortaya çıkabilirler. Ek olarak midenizde ve göğsünüzde deri kıvrımlarının altında da çıkabilir. HS, aşamalar halinde gerçekleşir ve semptomlarınızın sertliği, haiz olduğunuz hastalığın hangi aşamasına denk gelecektir:

Aşama 1: Bu, HS’nin en hafifçe şeklidir. İnsanların çoğu zaman tek bir bölgede tek başına yumruları vardır.
Aşama 2: HS’niz orta düzeydeyse, cildinizin altında birkaç lezyonu birbirine bağlayan sinüs yolu adında olan bir tünel oluşur.
Aşama 3: Hastalık şiddetli ise, birden oldukca nodülünüz ve birçok tüneliniz vardır.

Doktorunuzu yada Dermatoloğunuzu Ne Süre Aramalısınız?

Koltuk altlarınızda, kasıklarınızda, cinsel organlarınızda yada göğüslerinizin altında irin dolu herhangi bir çıban yada duyarlı, kırmızı bir yumru fark ederseniz, daha ilkin orada bir şey olup olmadığından güvenli olmasanız bile, bir doktora görünün. Yada sigortanız izin veriyorsa, direkt bir dermatologdan buluşma alın: Dermatologlar cilt koşullarına bakmak için eğitilir ve bilgili biri HS’yi bakteriyel enfeksiyonların niçin olduğu çıbanlardan ve öteki deri döküntülerinden ayırt edebilir.

 

Online Danışma Hattı

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir