İşte köpek memesi hastalığı

İşte köpek memesi hastalığı… Köpek memesi hastalığı nedir?

İşte köpek memesi hastalığı: Tıp dilinde Hidradenitis Suppurativa adıyla malum köpek memesi hastalığı, ter bezlerinin bulunmuş olduğu yerlerde ağrılı ve iltihaplı apselerle ortaya çıkan kronik bir deri hastalığıdır.

Daha ilkin bu hastalığı duymayan vatandaşlar, köpek memesi hastalığı hakkında data almak istiyor. Peki, köpek memesi hastalığı nedir? İşte, köpek memesi hastalığı hakkında dört gözle beklenen detaylar…

HS hastalığı tedavisi: Hidradenit (HS hastalığı) köpek memesi hastalığı toplumda ortalama her 100 kişiden birinde görülen ve halk içinde ‘köpek memesi’ hastalığı olarak malum, ter bezlerinin bulunmuş olduğu yerlerde ağrılı ve iltihaplı apselerle ortaya çıkan kronik bir deri hastalığıdır.

İşte köpek memesi hastalığı

HS hastalığı tedavisi: Hastaların çekinip doktora gitmemesinden yada dermatologlara daha geç başvurmalarından dolayı HS hastalığı köpek memesi hastalığı  tanısı oldukça geç konuyor ve bu hastalıkla beraber yaşayan kişilerin yaşam standardını bozuyor.

Batma, yanma, ağrı, ısı, kaşıntı ve aşırı terlemeyi takiben iltihap oluşumu yaşayanların kesinlikle bir dermatoloji uzmanına gitmesi gerekiyor.

HS hastalığı tedavisi: Hidradenit (HS hastalığı); köpek memesi hastalığı  cilt altında meydana gelen büyüklüğü bezelyeden ceviz boyutuna kadar değişen iltihaplı apselerle seyreden kronik bir deri hastalığıdır. Çoğunlukla koltuk altı, kasık, meme altı ve ortası, kalçalar, iç bacakların birbirine sürtünen bölgelerinde görülür.

HS hastalığı tedavisi: Hastalığın ilk emareleri; siyah noktalı deri lezyonu, kaşıntı, yanma, aşırı terleme, derinin çukurlaşması ve ağrılı apselerdir. Her yaş grubunda ortaya çıkabilen HS, köpek memesi hastalığı bilhassa 20’li yaşların başındaki yetişkinlerde daha sık görülmektedir.

HS hastalığı tedavisi: Hastaların hekime gitmekten çekinmesi ya da dermatoloji uzmanlığı dışından hekimlere başvurması sebebiyle tanı konma süreleri uzamakta, bu da tedaviyi negatif yönde etkilemektedir. Tanısı oldukça zor konulmuş olan ve hastaların yaşam standardını düşüren bir hastalık olarak malum HS hastalığı, bir bağışıklık sistemi hastalığıdır. Hastaları toplumsal yaşamdan uzaklaştırarak depresyona sokabilen HS hastalığı, köpek memesi hastalığı enfeksiyon kaynaklı ya da bulaşıcı bir hastalık değildir. KÖPEK MEMESİ HASTALIĞINDAN KURTULANLAR HS FORUM GİRİŞİ

 

Online Danışma Hattı

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir