HS Hastalığı

HS Hastalığı Forum Blog

İşte köpek memesi hastalığı

İşte köpek memesi hastalığı… Köpek memesi hastalığı nedir?

İşte köpek memesi hastalığı: Tıp dilinde Hidradenitis Suppurativa adıyla bilinen köpek memesi hastalığı, ter bezlerinin bulunduğu yerlerde ağrılı ve iltihaplı apselerle ortaya çıkan kronik bir deri hastalığıdır.

Daha önce bu hastalığı duymayan vatandaşlar, köpek memesi hastalığı hakkında bilgi almak istiyor. Peki, köpek memesi hastalığı nedir? İşte, köpek memesi hastalığı hakkında merak edilen detaylar…

HS hastalığı tedavisi: Hidradenit (HS hastalığı) köpek memesi hastalığı toplumda yaklaşık her 100 kişiden birinde görülen ve halk arasında ‘köpek memesi’ hastalığı olarak bilinen, ter bezlerinin bulunduğu yerlerde ağrılı ve iltihaplı apselerle ortaya çıkan kronik bir deri hastalığıdır.

Köpek memesi hastalığı nedir?

HS hastalığı tedavisi: Hastaların çekinip doktora gitmemesinden veya dermatologlara daha geç başvurmalarından dolayı HS hastalığı köpek memesi hastalığı  tanısı çok geç konuyor ve bu hastalıkla birlikte yaşayan kişilerin yaşam kalitesini bozuyor.

Batma, yanma, ağrı, sıcaklık, kaşıntı ve aşırı terlemeyi takiben apse oluşumu yaşayanların mutlaka bir dermatoloji uzmanına gitmesi gerekiyor.

HS hastalığı tedavisi: Hidradenit (HS hastalığı); köpek memesi hastalığı  cilt altında meydana gelen büyüklüğü bezelyeden ceviz boyutuna kadar değişen iltihaplı apselerle seyreden kronik bir deri hastalığıdır. Çoğunlukla koltuk altı, kasık, meme altı ve ortası, kalçalar, iç bacakların birbirine sürtünen bölgelerinde görülür.

HS hastalığı tedavisi: Hastalığın ilk belirtileri; siyah noktalı deri lezyonu, kaşıntı, yanma, aşırı terleme, derinin çukurlaşması ve ağrılı apselerdir. Her yaş grubunda ortaya çıkabilen HS, köpek memesi hastalığı özellikle 20’li yaşların başındaki yetişkinlerde daha sık görülmektedir.

HS hastalığı tedavisi: Hastaların hekime gitmekten çekinmesi ya da dermatoloji uzmanlığı dışından hekimlere başvurması nedeniyle tanı konma süreleri uzamakta, bu da tedaviyi olumsuz yönde etkilemektedir. Tanısı çok zor konulan ve hastaların yaşam kalitesini düşüren bir hastalık olarak bilinen HS hastalığı, bir bağışıklık sistemi hastalığıdır. Hastaları sosyal hayattan uzaklaştırarak depresyona sokabilen HS hastalığı, köpek memesi hastalığı enfeksiyon kaynaklı ya da bulaşıcı bir hastalık değildir. KÖPEK MEMESİ HASTALIĞINDAN KURTULANLAR HS FORUM GİRİŞİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.