HS Hastalığı

HS Hastalığı Forum Blog

HS Hastalığı Belirtileri

HS Hastalığı Belirtileri ve tedavisi

HS Hastalığı Belirtileri ((HS Hastalığı Emareleri, Köpek memesi hastalığı, Ter bezi iltihabı tedavi, HS iyi mi bulaşır, Genetikmidir, Hidradenitis suppurativa, HS Yardımı, HS Forum, Köpek memesi hastalığının emareleri ve tedavisi))

Bu cilt hastalığınız var ise, cildinizde sivilce yada kaynar şeklinde görünen kopmalar görülebilir. Cildiniz bir süre temizlenebilir, sadece aynı bölgede yeni kopmalar bulunduğunu fark edersiniz.

Günlük sivilcelerin aksine, hidradenitis suppurativa (HS), cildin cilde temas etmiş olduğu alanlarda oluşur. HS bu alanlarda en yaygın olanıdır:

 • Koltuk altı (bir yada her ikisi de)
 • Kasık (üreme organları, anüs çevresinde ve çevresi)
 • kalça
 • Üst uyluk
 • Hanımefendilerin göğüsleri (altında ve kimi zaman göğüslerinde)

((HS Hastalığı Emareleri, Köpek memesi hastalığı, Ter bezi iltihabı tedavi, HS iyi mi bulaşır, Genetikmidir, Hidradenitis suppurativa, HS Yardımı, HS Forum, Köpek memesi hastalığının emareleri ve tedavisi))

Ender olmasına karşın, birkaç çalışmada HS Köpek memesi hastalığı bir kulağın yakınında yada göbek deliğinin çevresinde bulunmuş oldu. Ek olarak yüzünde, boynunda yada sırtında ortaya çıkan birkaç HS vakası olmuştur.

Hanımefendiler cinsel organlarında ve üst uyluklarında koparma eğilimindedir. Adamların cinsel organlarında ve anüs çevresinde HS Köpek memesi hastalığı olma olasılığı daha yüksektir.

((HS Hastalığı Emareleri, Köpek memesi hastalığı, Ter bezi iltihabı tedavi, HS iyi mi bulaşır, Genetikmidir, Hidradenitis suppurativa, HS Yardımı, HS Forum, Köpek memesi hastalığının emareleri ve tedavisi))

Bazı insanoğlu her seferinde aynı noktada koparmalar geliştirir. Ötekiler için de koparmalar aynı bölgede gözüküyor, sadece hiçbir vakit tam olarak aynı noktada görünmüyor.

Erken emare ve semptomlar

İnsanlar en önce hidradenitis suppurativa (HS) Köpek memesi hastalığı aldıklarında, çoğu zaman şunları görürler:

 • Sivilce yada kaynamaya benzeyen bir (yada birkaç) koparma.
 • Koparmalar ciltte kalabilir; kimi zaman temizler ve tekrardan ortaya çıkarlar.

((HS Hastalığı Emareleri, Köpek memesi hastalığı, Ter bezi iltihabı tedavi, HS iyi mi bulaşır, Genetikmidir, Hidradenitis suppurativa, HS Yardımı, HS Forum, Köpek memesi hastalığının emareleri ve tedavisi))

Ondan sonra emare ve semptomlar

Tedavi olmadan, HS Köpek memesi hastalığı kötüleşebilir. Bu hastalık ilerlerse, şahıs gelişebilir:

 • İyileşen ve tekrardan ortaya çıkan acı verici, derin kopmalar.
 • Fena kokulu bir sıvıyı parçalayan ve sızdıran koparmalar.
 • Koparma olarak oluşan izler art arda iyileşir ve tekrardan ortaya çıkar.
 • Zaman içinde kalınlaşan izler.
 • Tünel benzeri izler şeklinde süngerimsi görünmeye başlamış olan cilt derinin derinliklerinde oluşur.
 • Ciddi enfeksiyonlar
 • Deri kanseri (ender).

Hidradenitis suppurativa: En erken evresinde HS çoğu zaman kaynar yada sivilce şeklinde görünür (solda), sadece zaman içinde kalınca izler oluşabilir.

HS Hastalığı Belirtileri

Köpek memesi hastalığı İşaretler ve emareler değişebilir

HS Köpek memesi hastalığı emareleri ve semptomları hızla değişebilir. Yedi gün, bir şahıs sızıntılardan sızan fena kokulu bir sıvıya haiz olabilir. Ertesi hafta, koparmalar temizlendi ve izler HS’nin tek işareti.

Bazı insanoğlu daima derilerinde koparırlar.

Köpek memesi hastalığı Cilt kanseri riski

HS, direkt güneş ışığı almayan ya da asla almayan cilt üstünde gelişir. Gene de, birkaç şahıs, HS kırılmaları ve senelerce izleri sürdüğü yaygın bir cilt kanseri türü olan skuamöz hücreli karsinomu geliştirmiştir. Vakaların çoğunda, cinsel organlarında yada anüslerinin çevresinde uzun süredir devam eden HS’li erkeklerde gelişti.

Tedavi uzun süredir devam eden HS Köpek memesi hastalığı ‘nin önlenmesine destek sağlar.

((Köpek memesi hastalığı, Ter bezi iltihabı tedavi, HS iyi mi bulaşır, Genetikmidir, Hidradenitis suppurativa, HS Yardımı, HS Forum, Köpek memesi hastalığının emareleri ve tedavisi))

Köpek memesi hastalığı Etkilenen yaşam kalitesi

HS Köpek memesi hastalığı  Tedavi olmadan, HS Köpek memesi hastalığı koparma ve iyileşme döngüsüne devam edebilir. Koparmalar netleştikçe izler oluşur. Devamlı iyileşme ve yara izi, fistül adında olan oyuk geçişlerin vücutta gelişmesine niçin olabilir. Fistüller ağrılı olabilir ve onarılması için ameliyat gerekir.

HS Köpek memesi hastalığı  Patlamalardan sızan fena kokulu bir sıvıya haiz insanoğlu utanmış hissedebilirler. Bir doktora görünmek için oldukça utanıyor olabilirler. Dermatologlar bunu anlıyor. Bu mevzuda bir dermatolog görmek seni utandırmamalıdır.

HS Hastalığı Emareleri, Hidradenitis suppurativa emareleri, Hidradenitis emareleri, hs hastalığı tedavisi, HS hastaları, HS hastalığı iyi mi bulaşır? Iyi mi tedavi edilir? hs hastalığına kati çözümü.


Kaynaklar:
Aitken JF, Elwood M, Baade PD, vd . “Klinik tüm vücut derisi muayenesi kalınca melanom insidansını azaltır.” Int J Cancer2010 Jan 15; 126 (2): 450-8.
Alikhan A, Lynch PJ ve diğ . “Hidradenitis suppurativa: Kapsamlı bir araştırma.” J Am Acad Dermatol 2009; 60 (4): 539-61.
Canoui-Poitrine F, Revuz JE, Wolkenstein P, vd . ”HS Köpek memesi hastalığı Hidradenitis suppurativa’lı bir takım 302 Fransız hastasının klinik özellikleri, hastalık sertliği ile ilişkili faktörlerin bir analizi ile J Am Acad Dermatol 2009; 61 (1): 51-7.
Habif T, Campbell J, Chapman M, vd . In: Dermatoloji DDxDeck. 2006. Mosby Elsevier. Kart # 35: Hidradenitis suppurativa.
Hinds, G. “Hidradenitis suppurativa: HS Köpek memesi hastalığı  Bir güncelleme.” 2012 Amerikan Dermatoloji Akademisi Yaz Akademisi Toplantısında düzenlenen odak oturumu: Boston. Ağustos 2012.
Lavogiez C, Delaporte E, Darras-Vercambre S, vd . “Hidradenitis suppurativa’yı zorlaştıran 13 skuamöz hücreli karsinom olgusunun klinikopatolojik incelenmesi.” Dermatoloji . 2010; 220 (2): 147-53

Jemec GBE, Heidenheim M, Nielsen NH. “Hidradenitis suppurativa ve HS Köpek memesi hastalığı  potansiyel prekürsör lezyonlarının prevalansı.” J Am Acad Dermatol 1996; 35 (2): 191-4.

McMichael A, Sanchez DG, Kelly P. “Hidradenitis Suppurativa.” HS Köpek memesi hastalığı  In: Bolognia JL, Jorizzo JL, Rapini RP, vd . editörler. Dermatoloji 2. baskı . İspanya, Mosby Elsevier; 2008. s. 528-9. Sabat R, Chanwangpong A, Schneider Burrus S ve ark . “Akne İnversası Olan Hastalarda Artmış Metabolik Sendrom Prevalansı.” 2012. PLoS ONE 7 (2): e31810. HS FORUM

 

Online Danışma Hattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir