HS Hastalığı

HS Hastalığı Forum Blog

Hidradenit (HS) kadınları tehdit ediyor.

Hidradenit (HS) kadınları tehdit ediyor. Köpek memesi hastalığı.

(Hidradenit (HS) kadınları tehdit ediyor, Köpek memesi hastalığı. Kadınlar, Erkekler, HS Hastalığı, Ter bezleri, Kıl kökü iltihabı, Doğal Çözümü, Bitkisel çözümü nedir?)

Köpek memesi hastalığı Kadınlarda erkeklere oranla 2 ila 5 kat daha fazla görülen bu rahatsızlık halk arasında ‘köpek memesi’ hastalığı olarak bilinir.

Çoğunlukla, koltuk altı, kasık, kalça ve meme altlarında, kronik ağrılı iltihapla birlikte ortaya çıkan. Hidradenit hastalığı ağırlıklı olarak, batma, yanma, ağrı, sıcaklık, kaşıntı ve aşırı terleme şeklinde kendini gösterir.

HS Nedir?

Hidradenitis suppurativa (HS), genelde koltukaltları ve kasık çevresindeki inflamasyonlu bölgelerle. Nitelenen kronik bir deri hastalığıdır. Rahatsızlık sözkonusu bölgelerde çoğu zaman ağrılı lezyonlar, nodüller ve çıbanlar çıkar.

Bunlar genelde, bazı ter bezlerinin (apokrin bezlerinin) bulunduğu yerler. Memelerin altı, kalçalarda ve baldırların içi olmak üzere cildin sürtündüğü yerlerde bulunur.

Köpek memesi hastalığı Kadınlar risk altında

Köpek memesi hastalığı Tek ve ağrılı bir nodül olarak ortaya çıkan ardından da zamanla kötüleşerek iltihaplı lezyonlara dönüşen.  Hidradenit’ in görülme sıklığı, kadınlarda erkeklere kıyasla 2 ila 5 kat daha fazla görülür.

Hidradenit, kişileri utandıran, sosyal hayattan uzaklaştırarak depresyona sokan ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir rahatsızlıktır. Lezyonların dağılımı cinsiyete göre değişirken, araştırmalar genital bölge ve bacaklardaki lezyonların kadınlarda daha sık olduğunu gösteriyor.

Köpek memesi hastalığı- KADINLAR-ERKEKLERKöpek memesi hastalığı Hangi yaşlarda sık görülür?

Toplumda “köpek memesi hastalığı” adıyla da bilinen HS, ortalama olarak.  21 ile 23 yaşları arasında ortaya çıkar ve menopoz dönemi sonrası ise azalır.

Lezyonların yayılması nedeniyle risk oluşturur.

Uzmanlar, günlük yaşamı olumsuz etkileyen dermatolojik hastalıklar arasında yer alan Hidradenit’in ileri evrelerine geçmeden doktora başvurulmasını öneriyor. Aksi halde bakteriyel enfeksiyonlar lezyonların yayılması nedeniyle risk oluşturur.

Hidradenit (HS)’nin dünyadaki görülme sıklığı

Hidradenit (HS)’nin dünyadaki görülme sıklığı yüzde 1 civarında. Ancak çoğu zaman yanlış tanı konulması ve HS ile yaşayan pek çok kişinin.  Semptomlarını anlatmakta ya da bir dermatologdan yardım istemekte güçlük çekmesi. Sebebiyle hasta sayılarının bilinenden fazla olduğu düşünülmektedir. HS Hastalığından Kurtulanlar

HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.