Hidradenit (HS) kadınları tehdit ediyor.

Hidradenit (HS) kadınları tehdit ediyor. Köpek memesi hastalığı.

Hidradenit (HS) kadınları tehdit ediyor. (Hidradenit (HS) hanımefendileri tehdit ediyor, Köpek memesi hastalığı. Hanımefendiler, Erkekler, HS Hastalığı, Ter bezleri, Kıl kökü iltihabı, Organik Çözümü, Bitkisel çözümü nedir?)

Köpek memesi hastalığı Hanımlarda erkeklere oranla 2 ila 5 kat daha çok görülen bu hastalık halk içinde ‘köpek memesi’ hastalığı olarak bilinir.

Çoğunlukla, koltuk altı, kasık, kalça ve meme altlarında, kronik ağrılı iltihapla beraber ortaya çıkan. Hidradenit hastalığı ağırlıklı olarak, batma, yanma, ağrı, ısı, kaşıntı ve aşırı terleme şeklinde kendini gösterir.

HS Nedir?

Hidradenitis suppurativa (HS), genel anlamda koltukaltları ve kasık çevresindeki inflamasyonlu bölgelerle. Nitelenen kronik bir deri hastalığıdır. Hastalık sözkonusu bölgelerde bir çok vakit ağrılı lezyonlar, nodüller ve çıbanlar çıkar.

Bunlar genel anlamda, bazı ter bezlerinin (apokrin bezlerinin) bulunmuş olduğu bölgeler. Memelerin altı, kalçalarda ve baldırların içi olmak suretiyle cildin sürtündüğü yerlerde bulunur.

Köpek memesi hastalığı Hanımefendiler risk altında

Köpek memesi hastalığı Tek ve ağrılı bir nodül olarak ortaya çıkan arkasından da zaman içinde kötüleşerek iltihaplı lezyonlara dönüşen.  Hidradenit’ in görülme sıklığı, hanımlarda erkeklere kıyasla 2 ila 5 kat daha çok görülür.

Hidradenit, kişileri utandıran, toplumsal yaşamdan uzaklaştırarak depresyona sokan ve yaşam standardını negatif yönde etkileyen bir rahatsızlıktır. Lezyonların dağılımı cinsiyete nazaran değişirken, araştırmalar genital bölge ve bacaklardaki lezyonların hanımlarda daha sık bulunduğunu gösteriyor.

Köpek memesi hastalığı- KADINLAR-ERKEKLERKöpek memesi hastalığı Hangi yaşlarda sık görülür?

Toplumda “köpek memesi hastalığı” adıyla da malum HS, averaj olarak.  21 ile 23 yaşları içinde ortaya çıkar ve menopoz süreci sonrası ise azalır.

Lezyonların yayılması sebebiyle risk oluşturur.

Uzmanlar, günlük yaşamı negatif etkileyen dermatolojik hastalıklar içinde yer edinen Hidradenit’in ileri evrelerine geçmeden doktora başvurulmasını öneriyor. Aksi halde bakteriyel enfeksiyonlar lezyonların yayılması sebebiyle risk oluşturur.

Hidradenit (HS)’nin dünyadaki görülme sıklığı

Hidradenit (HS)’nin dünyadaki görülme sıklığı yüzde 1 civarında. Sadece bir çok vakit yanlış tanı konulması ve HS ile yaşayan pek fazlaca kişinin.  Semptomlarını anlatmakta ya da bir dermatologdan yardım istemekte güçlük çekmesi. Sebebiyle hasta sayılarının bilinenden fazla olduğu düşünülmektedir. HS Hastalığından Kurtulanlar

 

Online Danışma Hattı

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir