HS Hastalığı

HS Hastalığı Forum Blog

HS hastalığı Ameliyat sonrası tekrarlar mı?

HS hastalığı Ameliyat sonrası tekrarlar mı? Bitkisel Organik Tedavisi, Çaresi nedir?

HS hastalığı Ameliyat sonrası tekrarlar mı?, Köpek memesi hastalığı, Hidradenitis suppurativa, Hidradenit süpürativa tedavisi, Bitkisel Organik Tedavisi, Umar

HS hastalığı Ameliyat sonrası tekrarlar mı?, Köpek memesi hastalığı Ameliyat sonrası tekrarlar mı?, Hidradenitis suppurativa Ameliyat sonrası tekrarlar mı?

Köpek memesi hastalığı Ameliyat, cerrahi tedaviler ve lazer peşinden HS hastalığı sık sık tekrarlayabilir. Aynı şey tıbbi tedaviler amacıyla de geçerlidir. Bu amaçla etken devresinin denetimi peşinden sık sık idame tedavisi gerekmektedir. ((Hidradenit süpürativa tedavisi NEDİR?))HS hastalığı Ameliyat sonrası tekrarlar mı?

İdame tedavisine uyulmaması hastalığın tekrarlamasının en önemli etkenlerinden biri olabilmektedir.

İdame tedavilerinin ve yaşam tipi değişikliklerinin uygulanmaması (sigarayı bırakmama, kilo vermeme vb.) da hastalık tekrarlarına sebep olabilmektedir. ((Hidradenit süpürativa tedavisi NEDİR?))

Hidradenitis suppurativa HS nedir?

Hastalığı yaşayanların kendini toplumsal bölgelerden soyutlamak halinde hissettiği Hidradenitis suppurativa HS tedavisi ihtimaller içinde bir hastalık mıdır?

Hidradenitis suppurativa HS bulguları gerektiğince net görülmektedir. Peki Hidradenitis suppurativa HS bulaşıcı mıdır? İşte Hidradenitis suppurativa HS ile ilgili merak ettikleriniz. ((Hidradenit süpürativa tedavisi NEDİR?))

Toplumda her yüz şahıstan birisinde rastlanan Hidradenitis suppurativa HS, çoğu zaman koltuk altları ve kasık çevresindeki inflamasyonlu bölgelerle nitelenen süreğen bir deri hastalığı.

İnflamasyon yerlerinde fazlası zaman ağrılı lezyonlar, nodüller ve çıbanlar şeklinde kendini gösteren hastalık; çoğu zaman bazı ter bezlerinin apokrin bezlerinin olduğu bölgeler, memelerin altı, kalçalarda ve baldırların içi olmak suretiyle cildin sürtündüğü yerlerde bulunuyor. ((Hidradenit süpürativa tedavisi NEDİR?))

Kişileri utandıran ve toplumsal hayatdan uzaklaştırarak depresyona sokabilen HS enfeksiyöz ya da bulaşıcı bir hastalık olmamakla birlikte, tanısı oldukça geç konduğu amacıyla bu hastalıkla birlikte yaşam sürdüren bireylerin yaşam niteliğini bozuyor.

Her yaşta görülebilen ve toplumda köpek memesi hastalığı adıyla da tanınan HS, 20’li yaşlarının başlarındaki yetişkinlerde meydana çıkıyor ve görülme sıklığı 50 ile 55 yaşından sonrasında azalıyor. ((Hidradenit süpürativa tedavisi NEDİR?))

Hastaların bir alanında progresif (zaman içersinde ilerleyen) bir seyir izleyen ve inflamatuvar bir arıza olan HS’nin bedenin kendi bağışıklık sistemindeki düzensizliklerinden kaynaklanıyor.

Hidradenitis suppurativa (HS)’nin dünyadaki görülme sıklığı genel popülasyonda %1 civarında. Fakat fazlası zaman hatalı tanı konması ve HS ile yaşam sürdüren pek oldukça kişi semptomlarını anlatmakta ya da bir dermatologdan yardım talep etmekte güçlük çekmesi sebebiyle HS tanısı konan bireylerin adedi ön görü edilenin oldukça daha altında kalıyor. ((Hidradenit süpürativa tedavisi NEDİR?))

HS’ye oldukça erken tanı konup doğru bir halde tedavi edilmesi bilhassa progresif seyir izleyen vakalar amacıyla büyük önem taşıyor. ((Hidradenit süpürativa tedavisi NEDİR?))

Hidradenit süpürativa FORUM SAYFASI

 

Online Danışma Hattı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir