HS Hastalığı

HS Hastalığı Forum Blog

HS hastalığı Ameliyat sonrası tekrarlar mı?

HS hastalığı Ameliyat sonrası tekrarlar mı? Bitkisel Doğal Tedavisi, Çaresi nedir?

HS hastalığı Ameliyat sonrası tekrarlar mı?, Köpek memesi hastalığı, Hidradenitis suppurativa, Hidradenit süpürativa tedavisi, Bitkisel Doğal Tedavisi, Çare

HS hastalığı Ameliyat sonrası tekrarlar mı?, Köpek memesi hastalığı Ameliyat sonrası tekrarlar mı?, Hidradenitis suppurativa Ameliyat sonrası tekrarlar mı?

Köpek memesi hastalığı Ameliyat, cerrahi tedaviler ve lazer ardından HS hastalığı sık sık tekrarlayabilir. Aynı şey tıbbi tedaviler amacıyla de geçerlidir. Bu amaçla aktif devresinin denetimi ardından sık sık idame tedavisi gerekmektedir. ((Hidradenit süpürativa tedavisi NEDİR?))HS hastalığı Ameliyat sonrası tekrarlar mı?

İdame tedavisine uyulmaması hastalığın tekrarlamasının en mühim etkenlerinden biri olabilmektedir.

İdame tedavilerinin ve hayat tipi değişikliklerinin uygulanmaması (sigarayı bırakmama, kilo vermeme vb.) da hastalık tekrarlarına sebep olabilmektedir. ((Hidradenit süpürativa tedavisi NEDİR?))

Hidradenitis suppurativa HS nedir?

Hastalığı yaşayanların kendini sosyal bölgelerden soyutlamak halinde hissettiği Hidradenitis suppurativa HS tedavisi olası bir hastalık mıdır?

Hidradenitis suppurativa HS bulguları gerektiğince net görülmektedir. Peki Hidradenitis suppurativa HS bulaşıcı mıdır? İşte Hidradenitis suppurativa HS ile alakalı merak ettikleriniz. ((Hidradenit süpürativa tedavisi NEDİR?))

Toplumda her yüz şahıstan birisinde rastlanan Hidradenitis suppurativa HS, genellikle koltuk altları ve kasık çevresindeki inflamasyonlu bölgelerle nitelenen süreğen bir deri hastalığı.

İnflamasyon yerlerinde fazlası vakit ağrılı lezyonlar, nodüller ve çıbanlar şeklinde kendini gösteren hastalık; genellikle birtakım ter bezlerinin apokrin bezlerinin olduğu yerler, memelerin altı, kalçalarda ve baldırların içi olmak üzere cildin sürtündüğü yerlerde bulunuyor. ((Hidradenit süpürativa tedavisi NEDİR?))

Kişileri utandıran ve sosyal hayatdan uzaklaştırarak depresyona sokabilen HS enfeksiyöz ya da bulaşıcı bir hastalık olmamakla beraber, tanısı çok geç konduğu amacıyla bu hastalıkla beraber hayat sürdüren bireylerin hayat niteliğini bozuyor.

Her yaşta görülebilen ve toplumda köpek memesi hastalığı adıyla da tanınan HS, 20’li yaşlarının başlarındaki yetişkinlerde meydana çıkıyor ve görülme sıklığı 50 ile 55 yaşından sonra azalıyor. ((Hidradenit süpürativa tedavisi NEDİR?))

Hastaların bir alanında progresif (vakit içersinde ilerleyen) bir seyir izleyen ve inflamatuvar bir arıza olan HS’nin bedenin kendi bağışıklık sistemindeki düzensizliklerinden kaynaklanıyor.

Hidradenitis suppurativa (HS)’nin dünyadaki görülme sıklığı genel popülasyonda %1 civarında. Fakat fazlası vakit hatalı tanı konması ve HS ile yaşam sürdüren pek çok şahıs semptomlarını anlatmakta ya da bir dermatologdan yardım talep etmekte güçlük çekmesi sebebiyle HS tanısı konan bireylerin adedi ön görü edilenin çok daha altında kalıyor. ((Hidradenit süpürativa tedavisi NEDİR?))

HS’ye oldukça erken tanı konup doğru bir şekilde tedavi edilmesi bilhassa progresif seyir izleyen vakalar amacıyla büyük ehemmiyet taşıyor. ((Hidradenit süpürativa tedavisi NEDİR?))

Hidradenit süpürativa FORUM SAYFASI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.