HS Hastası Hangi Kıyafetleri Giymeli

HS Hastası Hangi Kıyafetleri Giymeli HS Hastası Hangi Giysileri Giymeli ve tedavisi

HS Hastası Hangi Kıyafetleri Giymeli HS Giyim, HS hastalığı giyim, Hs hastası elbise, HS hastası ne giymeli, Hidradenitis elbiseleri, Hidradenitis hijyen elbise varmıdır. Doktorunuza danışabilirsiniz.

Hidradenitis suppurativa (HS) bulaşıcı değildir ve hijyen eksikliğiyle de ilgisi yoktur.

Sadece, semptomlar cildin yüzeyinde belirdiğinden, kendinizi daha rahat hissedebilmek amacıyla alabileceğiniz bazı kolay önlemler bulunmaktadır.

HS Hastası Hangi Kıyafetleri Giymeli Cevap

Giyim seçimi  amacıyla tercihler ipuçları

HS hastaları Her seferinde cildinizi düşünerek giyinmek insanı bunaltabilir.

Genel anlamda bileşik, yünlü ya da sıkı giysiler yerine pamuklu ve bolca giysiler tercih edilmelidir.

Sadece, vücudunuzun belirli yerlerinde hangi önlemlerin işe yarayabileceği mevzusu ile ilgili dermatolog Doktorunuza danışınız.

HS FORUM

Hidradenitis Suppurativa Nedir?

HS Hastası Kronik deri iltihabı olarak nitlendirilen hidradenitis suppurativa, tedavisi fazlalıkla koltuk altı bölgesinde görülür. Hidradenitis suppurativa halk içinde köpek memesi hastalığı olarak adlandırılmaktadır. Vücudumuzda üç ayrı salgı bezi bulunmaktadır.

HS Hastası Bu salgı bezleri ekrin, apokrin ve seBaseöz olarak isimlendirilmektedir. Hidradenitis suppurativa, tedavisi ter bezlerinin ya da başka cilt altı bezlerinin bulunmuş olduğu tüm bölgelerde görülebilir. Cilt altında averaj bezelye büyüklüğünde şişlikler ortaya gelir. Bilye ebatlarına kadar gelebilen şişlikler iltihaplı olabilir. Bilhassa tedavisi kan çıbanı ve abse şeklinde olan hidradenitis suppurativa, ter bezlerinin bulunmuş olduğu bölgelerin yanı sıra genital bölümde de oluşabilir.

HS Hastası Erkeklere oranla hanımlarda daha sık gördüğünüz emare edilen hidradenitis suppurativa, derhal derhal her yaş grubunda görülen bir cilt hastalığıdır. Fakat hidradenitis suppurativanın tedavisi en sık görülme yaşı 20-25 arası bulunmuş olduğu belirtilmektedir. İlerleyici bir hastalık olan hidradenitis supurativa, zaman içersinde daha da ağırlaşarak yayılma izah edebilir.

HS Hastalığı tedavisi İçe dönük olarak ortaya gelen bu şişlikler iltihaplı olup, bir zaman sonrasında açılarak fena kokulu irini dışarı akıtabilir. Haftalarca ya da aylarca vakitbilen hidradenitis suppurativa, tedavisi adı verdiği izler bırakarak iyileşir. Yaranın bulunmuş olduğu bölümde hemen sonra fonksiyon kayıbına niçin olabilen hidradenitis suppurativa, koltuk altında meydana gelir ise daha sonraları kolu yukarıya kaldırıp indirme şeklinde işlemlerde zorlanmaya sebep olabilir.

 

Online Danışma Hattı

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir