HS Hastalığı

HS Hastalığı Forum Blog

HS Hastası Hangi Kıyafetleri Giymeli

HS Hastası Hangi Kıyafetleri Giymeli ve tedavisi

HS Giyim, HS hastalığı kıyafet, Hs hastası elbise, HS hastası ne giymeli, Hidradenitis elbiseleri, Hidradenitis hijyen elbise varmıdır. Doktorunuza danışabilirsiniz.

Hidradenitis suppurativa (HS) bulaşıcı değildir ve hijyen eksikliğiyle de ilgisi yoktur.

Ancak, semptomlar cildin yüzeyinde belirdiğinden, kendinizi daha rahat hissedebilmek amacıyla alabileceğiniz birtakım kolay önlemler bulunmaktadır.

HS Hastası Hangi Kıyafetleri Giymeli Cevap

Giyim tarzı  amacıyla tercihler ipuçları

HS hastaları Her seferinde cildinizi düşünerek giyinmek insanı bunaltabilir.

Genelde sentetik, yünlü ya da sıkı giysiler yerine pamuklu ve bol giysiler tercih edilmelidir.

Ancak, vücudunuzun belirli yerlerinde hangi önlemlerin işe yarayabileceği konusu ile ilgili dermatolog Doktorunuza danışınız.

HS FORUM

Hidradenitis Suppurativa Nedir?

HS Hastası Kronik deri iltihabı olarak nitlendirilen hidradenitis suppurativa, tedavisi fazlalıkla koltuk altı bölgesinde görülür. Hidradenitis suppurativa halk arasında köpek memesi hastalığı olarak adlandırılmaktadır. Vücudumuzda üç ayrı salgı bezi bulunmaktadır.

HS Hastası Bu salgı bezleri ekrin, apokrin ve seBaseöz olarak isimlendirilmektedir. Hidradenitis suppurativa, tedavisi ter bezlerinin ya da başka cilt altı bezlerinin bulunduğu bütün bölgelerde görülebilir. Cilt altında ortalama bezelye büyüklüğünde şişlikler ortaya gelir. Bilye büyüklüğüne kadar gelebilen şişlikler iltihaplı olabilir. Özellikle tedavisi kan çıbanı ve abse şeklinde olan hidradenitis suppurativa, ter bezlerinin bulunduğu bölgelerin yanı sıra genital bölümde de oluşabilir.

HS Hastası Erkeklere oranla kadınlarda daha sık gördüğünüz belirti edilen hidradenitis suppurativa, derhal derhal her yaş grubunda görülen bir cilt hastalığıdır. Fakat hidradenitis suppurativanın tedavisi en sık görülme yaşı 20-25 arası bulunduğu belirtilmektedir. İlerleyici bir hastalık olan hidradenitis supurativa, vakit içersinde daha da ağırlaşarak yayılma gösterebilir.

HS Hastalığı tedavisi İçe dönük olarak ortaya gelen bu şişlikler iltihaplı olup, bir vakit sonra açılarak kötü kokulu irini dışarı akıtabilir. Haftalarca ya da aylarca vakitbilen hidradenitis suppurativa, tedavisi adı verdiği izler bırakarak iyileşir. Yaranın bulunduğu bölümde daha sonra fonksiyon kayıbına niçin olabilen hidradenitis suppurativa, koltuk altında meydana gelir ise daha sonraları kolu yukarıya kaldırıp indirme gibi işlemlerde zorlanmaya sebep olabilir.

HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir