HS Hastalığı İçin Önlemler

HS Hastalığı İçin Önlemler ip uçları

HS Hastalığı İçin Önlemler (Köpek memesi hastalığı için önlemler. Hidradenitis suppurativa için önlemler. HS Hastalığı İçin Önlemler, Ter bezi hastalığı, emareleri, gorselleri, hs klinikleri, evreleri ,hidradenitis suppurativa HS hastalığı Forum Girişi ,yorumlar, pdf, askerlik)

Hidradenitis suppurativa (HS) Ter bezi hastalığı var ise, yaşam biçiminizde birkaç değişim yapmak hepsinin en yararlı tedavisi olabilir. Dermatologlar, bazı yaşam seçimi değişimleri icra eden hastaların daha azca alevlenme eğiliminde bulunduğunu bulmuşlardır. Ek olarak daha azca ciddi HS’ye haiz olma eğilimindedirler.

Dermatologlar HS hastalarına aşağıdaki ipuçlarını sunar:

HS’yi azaltmak için kilo verin – ya da cildinizi paklayın. Ter bezi hastalığı Fazla kilonuz var ise, kilo vermek HS’yi denetim etmenin en etkili yolu olabilir. Tedaviden bile daha etkili olabilir. Dermatologlar, HS’li hastalar kilo verdiklerinde daha azca alevlenmeye haiz olduklarını bulmuşlardır. Vücut ağırlığınızın bir tek% 10’unu yitirmek fark yaratabilir.Zayıflamanın, HS’li Ter bezi hastalığı insanoğlu için ek yararları vardır. Bir tıbbi araştırmadan elde edilmiş bulgular, HS’ye Ter bezi hastalığı haiz olmanın kalp hastalığı ve diyabet de dahil olmak suretiyle öteki sıhhat sorunlarını geliştirme riskini arttırdığını göstermiştir. HS Ter bezi hastalığı ek olarak nüzul olma riskini de arttırır. Kilo vermek ve bir çok gün dengeli bir rejim yapmak bu riskleri azaltabilir.

HS alevlenmelerini azaltmak için sigarayı bırakın . Sigarayı bırakmak daha uzun ve sıhhatli bir yaşam sürmenize destek olabilir. Ek olarak HS Ter bezi hastalığı alevlenmelerini azaltabilir ve HS sertliğini azaltabilir.

Ara verdiğin yeri tıraş etmeyi bırak . Tıraş işlemi cildi tahriş edebilir. Saçları çıkarmak istiyorsanız, dermatoloğunuza saçınızı güvenle çıkarmak için neler kullanabileceğinizi mesele.

Sürtünmeyi azaltmak için bolca giysiler giyinin . Dar kemerler ve forma uygun giysiler cildinize sürtünerek HS’nin parlamasını sağlar. İç çamaşırları da dahil olmak suretiyle bolca elbise giymek destek olabilir.

Cildinizi serin tutun . Aşırı ısınma ve terleme HS’nin Ter bezi hastalığı parlamasına niçin olabilir. Terlemeyi önleyici şeklinde terlemeyi azaltmaya destek olabilecek bir ürüne ihtiyacınız var ise dermatoloğunuzdan bir tavsiye isteyin. Bazı antiperspiranlar HS’den etkilenen ciltler için fazlaca zararlıdır.

HS Hastalığı İçin Önlemler
Yaşam seçimi değişimleri, HS’nizi denetim etmeyi kolaylaştıran, hatta HS’yi netleştiren uzun soluklu etkilere haiz olabilir.

Evde derhal ağrı kesici: Derin kist yada nodül

HS’den ağrılı bir derin ağrınız var ise, aşağıdakilerden birini yapmanız süratli rahatlama getirebilir:

Çay poşeti kullanarak çay yapın. Çay poşeti bir dakika sıcak suya girdikten sonrasında, sıcak çay poşetini çıkarın ve ağrılı kist yada nodül üstüne yerleştirin. Çay poşetini HS’de 10 dakika süresince tutun.

Sıcak bir sıkıştırma yapın. Bunu, sıcak su altında temiz bir bez geçirerek yapın. Sıcak kompres 10 dakika süresince HS üstüne yerleştirilir.

 

Ter bezi hastalığı Dermatologlar her hasta için hususi ipuçları sağlar

Bu ipuçları, HS’li hastaların çoğuna destek olabilir. HS hastalığı cildi değişik şekillerde etkileyebileceğinden, öteki ipuçları size destek olabilir. Dermatologunuz, HS’nizi yönetmenize destek olabilecek kişisel bakım önerileri sunabilir.

Ter bezi hastalığı Ilgili kaynaklar:

Hidradenitis suppurativa için klinik denemeler: Federal yada hususi olarak finanse edilen klinik denemelere bağlantılar.

Dermatologlar hidradenitis suppurativa’nın yükünü azaltmaya iyi mi destek olabilir : Dermatolog Paul Hazen, MD, FAAD, onun görüşünü sunar.


 

Ter bezi hastalığı Kaynaklar:
Alikhan A, Lynch PJ, Eisen DB. “Hidradenitis suppurativa: Kapsamlı bir araştırma.” J Am Acad Dermatol  2009; 60 (4): 539-61 sayılı belgeler.
Buimer MG, Wobbes T, Klinkenbijl JH. “Hidradenitis suppurativa.”  Br J Surg  . 2009 Nis; 96 (4): 350-60.

HS Hastalığı İçin Önlemler, HS Hastalığı İçin Önlemler ip uçları, Köpek memesi hastalığı için önlemler, Hidradenitis suppurativa için önlemler, HS tedavisi 2019

(Köpek memesi hastalığı için önlemler. Hidradenitis suppurativa için önlemler. HS Hastalığı İçin Önlemler, Ter bezi hastalığı, emareleri, gorselleri, hs klinikleri, evreleri ,hidradenitis suppurativa 2019,yorumlar, pdf, askerlik)

 

Online Danışma Hattı

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir