HS Hastalığı

HS Hastalığı Forum Blog

HS Hastalığı İçin Önlemler

HS Hastalığı İçin Önlemler ip uçları

(Köpek memesi hastalığı için önlemler. Hidradenitis suppurativa için önlemler. HS Hastalığı İçin Önlemler, Ter bezi hastalığı, belirtileri, gorselleri, hs klinikleri, evreleri ,hidradenitis suppurativa 2019,yorumlar, pdf, askerlik)

Hidradenitis suppurativa (HS) Ter bezi hastalığı varsa, yaşam biçiminizde birkaç değişiklik yapmak hepsinin en yararlı tedavisi olabilir. Dermatologlar, bazı yaşam tarzı değişiklikleri yapan hastaların daha az alevlenme eğiliminde olduğunu bulmuşlardır. Ayrıca daha az ciddi HS’ye sahip olma eğilimindedirler.

Dermatologlar HS hastalarına aşağıdaki ipuçlarını sunar:

HS’yi azaltmak için kilo verin – ya da cildinizi temizleyin. Ter bezi hastalığı Fazla kilonuz varsa, kilo vermek HS’yi kontrol etmenin en etkili yolu olabilir. Tedaviden bile daha etkili olabilir. Dermatologlar, HS’li hastalar kilo verdiklerinde daha az alevlenmeye sahip olduklarını bulmuşlardır. Vücut ağırlığınızın sadece% 10’unu kaybetmek fark yaratabilir.Kilo vermenin, HS’li Ter bezi hastalığı insanlar için ek faydaları vardır. Bir tıbbi araştırmadan elde edilen bulgular, HS’ye Ter bezi hastalığı sahip olmanın kalp hastalığı ve diyabet de dahil olmak üzere diğer sağlık problemlerini geliştirme riskini arttırdığını göstermiştir. HS Ter bezi hastalığı ayrıca felç olma riskini de arttırır. Kilo vermek ve çoğu gün dengeli bir diyet yapmak bu riskleri azaltabilir.

HS alevlenmelerini azaltmak için sigarayı bırakın . Sigarayı bırakmak daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olabilir. Ayrıca HS Ter bezi hastalığı alevlenmelerini azaltabilir ve HS şiddetini azaltabilir.

Ara verdiğin yeri tıraş etmeyi bırak . Tıraş işlemi cildi tahriş edebilir. Saçları çıkarmak istiyorsanız, dermatoloğunuza saçınızı güvenle çıkarmak için neler kullanabileceğinizi sorun.

Sürtünmeyi azaltmak için bol kıyafetler giyin . Dar kemerler ve forma uygun giysiler cildinize sürtünerek HS’nin parlamasını sağlar. İç çamaşırları da dahil olmak üzere bol elbise giymek yardımcı olabilir.

Cildinizi serin tutun . Aşırı ısınma ve terleme HS’nin Ter bezi hastalığı parlamasına neden olabilir. Terlemeyi önleyici gibi terlemeyi azaltmaya yardımcı olabilecek bir ürüne ihtiyacınız varsa dermatoloğunuzdan bir öneri isteyin. Bazı antiperspiranlar HS’den etkilenen ciltler için çok zararlıdır.

Köpek memesi hastalığı için önlemler.
Yaşam tarzı değişiklikleri, HS’nizi kontrol etmeyi kolaylaştıran, hatta HS’yi netleştiren uzun süreli etkilere sahip olabilir.

Evde hemen ağrı kesici: Derin kist veya nodül

HS’den ağrılı bir derin ağrınız varsa, aşağıdakilerden birini yapmanız hızlı rahatlama getirebilir:

Çay poşeti kullanarak çay yapın. Çay poşeti bir dakika sıcak suya girdikten sonra, sıcak çay poşetini çıkarın ve ağrılı kist veya nodül üzerine yerleştirin. Çay poşetini HS’de 10 dakika boyunca tutun.

Sıcak bir sıkıştırma yapın. Bunu, sıcak su altında temiz bir bez geçirerek yapın. Sıcak kompres 10 dakika boyunca HS üzerine yerleştirilir.

 

Ter bezi hastalığı Dermatologlar her hasta için özel ipuçları sağlar

Bu ipuçları, HS’li hastaların çoğuna yardımcı olabilir. HS hastalığı cildi farklı şekillerde etkileyebileceğinden, diğer ipuçları size yardımcı olabilir. Dermatologunuz, HS’nizi yönetmenize yardımcı olabilecek kişisel bakım önerileri sunabilir.

Ter bezi hastalığı Alakalı kaynaklar:

Hidradenitis suppurativa için klinik denemeler: Federal veya özel olarak finanse edilen klinik denemelere bağlantılar.

Dermatologlar hidradenitis suppurativa’nın yükünü azaltmaya nasıl yardımcı olabilir : Dermatolog Paul Hazen, MD, FAAD, onun görüşünü sunar.


 

Ter bezi hastalığı Kaynaklar:
Alikhan A, Lynch PJ, Eisen DB. “Hidradenitis suppurativa: Kapsamlı bir inceleme.” J Am Acad Dermatol  2009; 60 (4): 539-61 sayılı belgeler.
Buimer MG, Wobbes T, Klinkenbijl JH. “Hidradenitis suppurativa.”  Br J Surg  . 2009 Nis; 96 (4): 350-60.

HS Hastalığı İçin Önlemler, HS Hastalığı İçin Önlemler ip uçları, Köpek memesi hastalığı için önlemler, Hidradenitis suppurativa için önlemler, HS tedavisi 2019

(Köpek memesi hastalığı için önlemler. Hidradenitis suppurativa için önlemler. HS Hastalığı İçin Önlemler, Ter bezi hastalığı, belirtileri, gorselleri, hs klinikleri, evreleri ,hidradenitis suppurativa 2019,yorumlar, pdf, askerlik)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir