Hidradenitis supurativa Tıp

Hidradenitis supurativa Tıp

Hidradenitis supurativa Tıp Çaresi, Köpek memesi Çaresi, HS Hastalığı Tedavisi, Ter bezleri Tedavisi, HS’nin çaresi, Koltuk altı yaralar, HS Şişlikler, HS İltihab, Organik kati çözüm Tedavisi.

Köpek memesi hastalığı tıbbi informasyon. HS hastalığı bilimsel açıklamalar.

Hidradenitis supurativa (Yunanca: hidros, ter ve aden, bezler), Verneuil hastalığı ya da akne inversa olarak da bilinir.1 Cilt ve ciltaltı yağlı dokunun kronik, tekrar-layıcı, inflamatuar bir hastalığı olup görülme sıklığı hanımlarda erkeklere oranla dört kat fazladır.

Hidradenitis Hastalık ilk olarak

Hidradenitis Hastalık ilk olarak 1839’da bir hastasında koltukaltı, meme ve perianal bölgeleri tutan kronik irin varlığını bildiren Velpeau tarafınca tanımlanmıştır. Bu hastalığın apokrin ter bezlerinden kaynaklandığı gerçeği ise ilk olarak. Aristide Verneuil tarafınca bildirilmiş ve hidradenit supurativa. günümüze kadar terminolojideki Verneuil hastalığı ismiyle beraber anılmıştır.

Hidradenitis supurativa Tıp

Apokrin ve/vaya foliküler

Patofizyolojisi tam olarak anlaşılamamış olmakla birlikte, apokrin ve/vaya foliküler porların tıkanması sonucu.

bezlerde genişleme ve bakteriyel süperinfeksiyon oluştuğu, bunu takiben.

bezlerde yırtılma ve subkutan doku planlarında enfeksiyonun. yayılmasının gerçekleştiği düşünülmektedir.

Tekrarlayıcı ağrılı abseler ve fena kokulu akıntı şeklinde bununla beraber getirmiş olduğu fena deneyimler sebebiyle ileri derecede debilizan bir hastalık olan hidradenit supurativa.

hastalar için fizyolojik ve psikososyal bir yük oluşturmakta ve toplumsal izolasyona eğilim, insan ilişkilerinde başarısızlık ve dolayısıyla depresyon ile sonuçlanmaktadır. 

KURTULANLARIN Forum yazıları HS FORUM

 

Online Danışma Hattı

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir