HS Hastalığı

HS Hastalığı Forum Blog

HS Hastalığı Nedir?

HS Hastalığı Nedir? ve Tedavisi

((Hidradenitis suppurativa nedir?, HS Hastalığı Nedir?, Köpek memesi, Tedavisi, Çaresi, Tedavi, Doğal, Bitkisel tedavi, Ter bezleri, Ter bezi hastalığı, Kıl kökü iltihabı, Kesin çözümü NEDİR.))

Hidradenitis suppurativa (HS) Köpek memesi genellikle cilt üzerinde sivilce benzeri yumrular ile başlayan bir hastalıktır. Sivilce benzeri yumrular, gündelik sivilcelerin ortaya çıkmadığı yerlerde gelişme eğilimindedir. HS en çok koltuk altları ve kasıklarda yaygındır.

((Hidradenitis suppurativa nedir?, HS Hastalığı Nedir?, Köpek memesi, Tedavisi, Çaresi, Tedavi, Doğal, Bitkisel tedavi, Ter bezleri, Ter bezi hastalığı, Kıl kökü iltihabı, Kesin çözümü NEDİR.))

Bazı insanlar HS’lerinin bu cilt durumlarından biri gibi göründüğünü söyler:

  • sivilceler
  • Derin akne benzeri kistler ve siyah nokta
  • Folikülit (ortada saç bulunan şişmiş sivilce gibi görünüyor)
  • Haşlanmalar

HS Hastalığı Nedir?, Tedavisi, Çaresi

HS tedavisi almak önemlidir. Köpek memesi Erken tanı ve tedavi, HS’nin kötüleşmesini önleyebilir.

HS Köpek memesi kötüleşirse sivilce benzeri şişlikler cildin derinliklerinde büyüyebilir ve ağrılı hale gelebilir. Kıyafetlere kan lekesi iterek sızıntı yapabilirler. Bu sıvının genellikle kötü bir kokusu vardır.

Derin darbeler iyileştikçe izler de oluşabilir. Bazı insanlar derilerinin altında tünel benzeri izler geliştirir. Cilt iyileşmeye ve sakarlaşma ya devam ettikçe, izler kalınlaşır. Koltuk altlarında kalın izler oluştuğunda, kolu hareket ettirmek zor olabilir. Kasık bölgesindeki kalın izler yürümeyi zorlaştırabilir.

HS, akne, folikülit veya kaynar gibi görünebildiğinden, tanı için bir dermatolog görmek en iyisidir. Bir dermatoloğun eğitimli gözüne göre, HS ve diğer cilt hastalıkları arasındaki farklar ince ancak açıktır. Doğru tedavi kesin bir tanıya bağlıdır.

HS Hastalığı Nedir?, Hidradenitis suppurativa,

HS hastalığı belirtileri, hs hastalığı tedavisi, hs hastası, hs hastalığından kurtulanlar,

HS hastası ve tedavisi Türkiye… HS FORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir