HS Hastalığı

HS Hastalığı Forum Blog

HS Gıda diyet ve Yaşam Şeklinizi Değiştirin!

HS Gıda diyet ve Yaşam Şeklinizi Değiştirin!

HS Gıda diyet ve Yaşam Şeklinizi Değiştirin! Beslenme ve Hayat Tarzı. HS Hastalığı tedavisi Genel olarak sıhhat ve zindeliği güvenliğini sağlamak adına dengeli beslenme ve gerekiyorsa kilonun denetim altında tutulması tavsiye edilmektedir.

Hidradenitis suppurativa (HS) ile yaşam

Sürdüren her bireyin bu halle alakalı deneyimleri değişik olacaktır ve bunun neticesinde değişik fiziksel etkinliklere katılabilecektir. HS Hastalığı tedavisi Ne tür etkinlikler yaptığınız ya da gerçekleştirme dilediğiniz hususu ile alakalı bir dermatoloğa danışmalısınız.

Fazla kilolarınızdan kurtulun

Araştırmalar HS’nin çok kilolu olmakla bağlantılı olduğunu ve obezitenin derecesiyle beraber hastalığın şiddetinin arttığını göstermektedir. HS Hastalığı tedavisi Fazla kiloluysanız, biraz kilo vermek genel sağlığınıza katkıda bulunacak ve sıkı giysilerin yol açtığı rahatsızlıktan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

HS Gıda diyet ve Yaşam Şeklinizi Değiştirin!

Sigarayı bırakın

Tıbbi incelemeler HS ile sigara içmek arasında bir bağlantı olduğunu göstermiştir. Sigaranın mı HS’ye yol açtığı, yoksa HS’nin (ve depresyon ya da fiziksel etkinlik yokluğu gibi HS Hastalığı tedavisi ile bağlantılı hallerın) mi insanları sigara içmeye sevkettiği hususu tartışmalıdır. Fakat sigarayı bırakmak genel sağlığınızı olumlu etkileyecektir.1

Egzersiz gerçekleştirme sıhhatli bir kiloyu güvenliğini sağlamak ve stresi yönetmek amacıyla iyi bir yoldur.

HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir